Популярне

Циганську школу в Ужгороді не закривають

Нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що ужгородську ЗОШ №14 планують закрити – школу, котра цьогоріч відсвяткувала своє 85-річчя й була побудована силами батьків за їх кошти. Тут навчаються діти ромської національності.

Та як повідомив начальник Ужгородського управління освіти Мар’ян Комарницький, ця інформація – тільки чутки.

Слова пана Мар’яна підтвердила й директор школи Оксана Легеза, каже, закрити цю школу означає позбавити дітей освіти, адже більшість з них відмовляються ходити в інші навчальні заклади, та й розташована школа вдало.

Минулого року школу вже реорганізували з школи 1-2 ступенів на навчальний заклад І ступеня. І це вже завдало чимало клопотів як дітям, так і батькам. Більшість учнів уже звикли до школи й не хочуть вчитися в інших. Кажуть: не завжди приймають учнів-ромів у своєму колективі.

Наразі в школі навчається понад 60 учнів, з ними працює 8 вчителів. Діти читають, пишуть й мріють про вищу освіту. І вже у 4 класі мають плани на майбутнє. Право на освіту має кожен. Ці діти вже звикли до своєї школи. Тут вони вчаться, харчуються, співають, танцюють. Їх тут мало, але це й на краще, адже вчителі мають можливість не обділити увагою жодного. В кожного є свій улюблений предмет. Учителі докладають чимало зусиль, аби адаптувати дітей в суспільство, виховати в них добрі манери. Вони знають кожного на ім’я, мають до кожного особливий підхід і пам’ятають практично кожного випускника школи.

Наразі школа в хорошому стані. Минулого року з допомогою меценатів зробили ремонт. У школі працює їдальня, є комп’ютерний клас, тут чистенькі вбиральні і гарне шкільне подвір’я. А діти тут виховані та привітні. Пише zakarpattya.net.ua

Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією