Популярне

Найпоширеніші материнські помилки

Людям за своєю природою властиво робити помилки. Особливо часто їх допускають молоді матері під час виховання своїх дітей. Які з таких помилок уже стали звичними, загальнопоширеними та як їх уникнути?

1.    Наслідування. Багато хто у вихованні наслідує своїх батьків, дотримується того принципу, за яким пізнавали світ усі родичі в родині. На жаль, життя активно розвивається, модернізується й деякі «бабусині» методи не завжди актуальні. Сучасні тенденції виховання пропагують гуманізм, зосередження уваги на творчій індивідуальності дитини, її особистому креативному розвитку. Питання дисципліни зараз дещо послаблене, увага акцентується зокрема на цінностях дитинства, розвиваючих іграх.  До прикладу, тепер дитина перед тим, як іти в школу повинна мати певний багаж знань. Це реалії сучасності. Також у школі Ви маєте повне право вимагати від педагога індивідуального підходу до дитини.
2.    Маленькі  дітки дуже звикли до того, що їм завжди забороняють те, що так хочеться. Це одна із найпоширеніших помилок. Чомусь їм не можна погладити кішку, смикнути її за хвоста, досліджувати калюжі тощо. Рано чи пізно постійні «не можна» не будуть більше сприйматися дітьми й вони почнуть усе робити, всупереч заборонам . Турботливим матусям у такому випадку прийдеться не випускати свою дитину з поля зору. Насправді, якщо дитині заборонити курити, то вона неодмінно це зробить. Найкраще не давати строгої заборони, а пояснити про шкоду куріння для дитячого організму й дати їй право вибору. Повірте, при належному проведенні «материнської виховної години» результат буде не на користь тютюну. Не говоріть маленькій дитині «Не крутись!», а промовте : «Посидь у колясці спокійно, інакше ти можеш випасти й поранитись». У такій фразі більше інформації, вона містить наслідок й розвиває дитину.
3.    Не очікуйте більше, ніж цього потрібно. Не вимагайте від своєї дитини надлюдських можливостей чи нереальних результатів. Дочка чи син у 6 років малюють малюнок рівно на свій вік, очікувати «Джоконди» не варто. Також не слід ображатися, коли дитина голосно сміється у кафе, або ж показує на людей пальцями. У неї просто ще не було часу цього навчитися. Ймовірно, це Ваш прорахунок.
4.    Не застосовуйте пусті слова, погрози. Якщо Ви просто попередили свою дитину, що коли вона не підмете власної кімнати, то забороните їй перегляд телевізора, а потім після невиконання роботи не зробили цього, то Ваші слова ототожнюють до нуля. Дитина повинна знати, що слово неньки закон і його потрібно дотримуватися. Матері, в свою чергу, не мають права ним зловживати.
5.    Дуже важко відчути межу, коли дітям більше не потрібен батьківський контроль. До прикладу, хлопчиків, якими надто довго опікувалися, у народі називають «матусиними синками». Тим не менше є випадки, коли діти занедбані зовсім. Їм не те, що опіки забагато, їм вона потрібна!  Є батьки, які абсолютно не вникають у життя свого чада, не знають друзів, а шкільні справи звалюють на плечі учителів. І якщо Вам, матері, здається, що все в порядку, то це не завжди так. Навіть якщо Ваша дитина самостійна й справляється з усіма життєвими труднощами, десь глибоко у душі вона може таїти образу.
Кажуть, що своїми діями й поглядами дитина посилає матері певні сигнали. Довіртеся своєму материнському інстинктові, він Вас точно не підведе!
 

Ольга Рогацька
Всі статті автора

7+Я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією