Популярне

Паспорти усього світу в чотирьох кольорах

 Паспорт – це державний документ, який засвідчує вашу особу та громадянство, крім цього надаючи право перетинати кордони між країнами. Взагалі в світі є лише чотири основних кольори паспортів: червоний, синій, зелений та чорний.

 Основними критеріями, на основі яких визначався колір обкладинки паспорта у різних країнах є історичні, політичні, географічні та релігійні особливості. Найбільш поширений колір паспорта є червоний, він зустрічається серед країн які мають комуністичне минули чи теперішнє та у країнах Євросоюзу, або у державах, які зацікавленні вступити в нього. Так, паспорти червоного кольору мають громадяни Китаю, Росії, Польщі, Болгарії, Словенії, Туреччини, Грузії, Македонії та багатьох інших. Наступним кольором, який також є досить поширеним на паспортах є синій. Такий паспорт символізує «новий світ» та зв’язок з Меркосур (торговий союз). Відповідно до цього паспорти такого кольору є у частини країн Південно-Американського блоку (Бразилія, Парагвай, Аргентина). Вважається, що деякі країни вибирають колір прапора для того, щоб підкреслити свою національність, тому він однакового відтінку із прапором. Прикладом є наша Україна, де наші паспорти синього кольору.
Зелений колір є символом життя та природи. Паспорт такого кольору зустрічається в мусульманських країнах та країнах Західної Африки. Саме рідше зустрічаються паспорти чорного кольору. Його можна побачити у громадян Нової Зеландії, Конго, Анголи та інших африканських країнах.
 

Марійка Міньковська
Всі статті автора

Культура

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією