Популярне

Дослідження: чоловіки в Україні стають рідкістю

За даними Держстату в 30-річному віці жінок в Україні стає більше, ніж чоловіків і з роками ця тенденція тільки посилиться.
Населення України зменшується, старіє і стає феміністичним, а кількість чоловіків стає все меншою. Про це свідчать дані Держслужби України. Водночас, за їх даними, середній вік українця в січні 2011 року становив 40,3 року (для чоловіків - 37,5, для жінок - 42,7 року).

За даними Держстату в 30-річному віці жінок в Україні стає більше, ніж чоловіків і з роками ця тенденція тільки посилиться.
Населення України зменшується, старіє і стає феміністичним, а кількість чоловіків стає все меншою. Про це свідчать дані Держслужби України. Водночас, за їх даними, середній вік українця в січні 2011 року становив 40,3 року (для чоловіків - 37,5, для жінок - 42,7 року).
Проте, за статистикою ООН, населення України ще в 1959 році наполегливо рухалася до того, щоб називатися старим: ще тоді частка осіб віком 65 років і старше нараховувала 6,9%. Зараз ця група сягнула 15,3%.
Крім старіння, служба статистики зафіксувала в Україні ще одну проблему.
"Спостерігається гендерна диспропорція, яка в останні роки збільшується. На 1 січня 2011 року на кожну тисячу жінок припадало 856 чоловіків", - констатує заступник голови Державної служби статистики Наталія Власенко.
За її словами, на початок року кількість жінок і чоловіків співвідносилася як 53,7:46,3.
За словами фахівців Держстату, дисбаланс у молодому віці особливо небезпечний, оскільки 32 роки - це всього лише середина репродуктивного віку, а отже закладається міна сповільненої дії під подальші показники народжуваності.
Після межі в 32 роки ситуація тільки погіршується. До пенсійного віку (60 років) жінок в Україні залишається майже на 90 тис. більше, ніж чоловіків, свідчать дані Держстату.
На думку фахівців Інституту демографії, ряди сильної статі рідшають і через біологічні, і через поведінкові фактори.
"Смертність чоловіків у працездатному віці вище десь в 2,5-3 рази", - заявила Наталія Рингач, доктор наук, головний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України.
За словами експерта, чоловіки за своєю природою менш життєздатні - біологічні фактори забирають у них приблизно два роки життя в порівнянні з жінками. Але в цілому чоловіки живуть менше на 10 років, і за це вже відповідальні чинники поведінкові.
Експерти констатують, що чоловіки частіше зайняті на шкідливому виробництві. Скорочує їм життя ще й несвідоме ставлення до власного здоров’я та ігнорування порад медиків.

Розповідає ТСН
ТСН/">Всі статті автора

Суспільство

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією