Популярне

Письменник з Тернопільщини розповів про детективи і пошук нових сюжетів

Молодий кременецький письменник Віктор Янкевич про свої твори

Йому лише 33 роки, а він вже автор чотирьох цікавезних детективів! Віктор не лише письменник з неймовірним бажанням писати і наполегливістю, а й цікавий співрозмовник, спортсмен і всебічно освічена людина. На 26-му BookForum у Львові презентував два нові детективи — «Відплата» і «Вбивство в бібліотеці на Ринку, 9». 

Молодий кременецький письменник Віктор Янкевич українцям вже відомий як автор детективів “Тенета” і “Копія”. У цьому ж жанрі написані ще дві книги про бібліотекарку “Відплата” і “Вбивство у бібліотеці на Ринку, 9”.

Деякі персонажі його книг змальовані з реального життя, як от незвичайна бібліотекарка з Херсона. Віктору 33, він бухгалтер і заробляє на життя, рахуючи цифри. А письменство для нього “не робота, а життя”, так сам каже. 

Віктор розповів нам про улюблене місто, про те, як у нього з літературою склалося, та які сюжети, крім детективних, планує розкрити у майбутніх книгах. 

Від поезії до детективів. Розкажіть детальніше про що ви писали вірші? Кому вони були адресовані? Як сталося, що почали писати детективи? 

Про що ж можна писати вірші, коли тобі вісімнадцять років? Звісно ж, про кохання. Велике, щире і неземне. Коли тебе переповнює це почуття, а ти до всього цього творча натура, ти виливаєш все це на папір. Так. Тоді я думав, що я поет. Як я помилявся. Зараз, після перечитування своїх віршів у мене виникає єдине бажання — видалити їх щоб ніхто не бачив. Хоча… можливо я надто критично до себе ставлюся і вони насправді не такі вже й погані.

Вікторе, чому саме такий жанр — детективи, власне, про вбивства? Чи думали ви над пошуком інших сюжетів?

Я з дитинства любив заплутані історії, тому і вирішив писати саме в детективному жанрі. Вбивства є не у всіх моїх книгах. У «Відплаті», наприклад, зникнення викладачки вищого навчального закладу. Загалом вбивства — це невід’ємна складова моїх детективів. Але все змінюється, і можливо колись я напишу детектив про щось інше. Думаю, це станеться найближчим часом і вже у прийдешньому році ми побачимо, що з того вийде. 

Яка ваша мрія як письменника?

Все досить просто і банально. Я хочу заробляти на життя, розповідаючи історії. Хочу, щоб книги приносили стабільний дохід і мені не треба було працювати бухгалтером чи ще кимось. Думаю, про це мріє кожен письменник. Вставати зранку, робити чашку кави і присвячувати час написанню книг. Як кажуть, зроби так, щоб хобі приносило тобі достатньо грошей і тобі не доведеться працювати жодного дня у твоєму житті. А ще я хочу будинок десь в лісі біля озерця і щоб в радіусі п’ятнадцяти кілометрів мінімум не було жодної людини.

Емма Кец
Всі статті автора

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією